M-omentum

İkinci Yuvanız!

Sadece 2700 €’ya Yurt Dışında Şirket Kurun + Oturma ve Çalışma izni alın.

Montenegro Hakkında Genel Bilgi

Montenegro (Karadağ) Tarihçesi

Sovyetler döneminde Yugoslavya’ya bağlı olan Karadağ, Yugoslavya’nın dağılması ile beraber Sırbistan ile birleşmiştir. En son 2006 yılında Sırbistan’dan ayrılan Karadağ/Montenegro bağımsızlığını ilan etmiştir.

En çok ziyaret edilen şehirler

Kotor, Herceg Novi, Tivat, Budva, Podgorica, Cetinje, Niksıc, Bar ve Becici'dir.

Montenegro (Karadağ) Nerededir?

Montenegro (Karadağ) Güneydoğu Avrupa'da yer alır. Doğusunda Kosova, güneydoğusunda Arnavutluk, kuzeyinde Sırbistan, batısında Hırvatistan ve Bosna-Hersek ile komşudur. Güneyinde Adriyatik Denizi yer alır.

Balkanların cenneti, Avrupa’nın tam ortasında, Adriyatik sahillerinde turkuaz ve yeşil bir ülke olan Montenegro (Karadağ), zengin kültürü ve mirası ile her yıl yüzbinlerce turisti çekmektedir. Ülke küçük olmasına rağmen, yaşam olanakları olarak geniş bir alan sunmaktadır. Hem güzel hem de sıcakkanlı insanlarıyla Montenegro’nun (Karadağ) hemen hemen her şehrinde sakin ve huzurlu bir yaşam sürdürmeniz mümkündür.

Uzun kumsalları, yüksek tepeleri ve derin kanyonları ile coğrafi açıdan büyüleyici ülkenin başkenti ve aynı zamanda en büyük kenti Podgorica’dır.


Montenegro'ya (Karadağ) Finansal Destek

Montenegro (Karadağ) 1998 yılından beri Avrupa Birliği’nden finansal destek almaktadır. 1998-2010 yılları arasında toplam €408.5 milyon Euro destek verilmiştir.2007 ve 2013 yılları arasında bu destek €235 milyon Euro olmuştur.

Kaynak:Eeas.europa.eu

Ekonomik Veriler

 

Montenegro (Karadağ) İkinci Yuvanız!

Oturma Ve Çalışma İzni Alın, Montenegro (Karadağ) İkinci Yuvanız Olsun…

image destination

Momentum hizmetleri hakkında kafanıza takılan her konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hemen bilgilerinizi bırakın sizi arayalım.

İletişime Geç
Whatsapp Mesaj Gönder