M-omentum

İkinci Yuvanız!

Sadece 2700 €’ya Yurt Dışında Şirket Kurun + Oturma ve Çalışma izni alın.

İngiltere'de Yaşam

Hayat Standartları

İngiltere’de yaşam şartları iyi, hayat standardı yüksek ve istihdam fırsatları çoktur. İngiltere ekonomisi, dünyanın en iyi ekonomilerinden biridir. Ülkenin çeşitli ve hoşgörülü kültürü, ülkeye gelenlere hoş karşılandığını hissettirmektedir.

Hayat standartlarının yüksek olması, İngiltere’yi diğer Avrupa ülkelerinden daha pahalı bir konuma getirmektedir. Türkiye ile karşılaştırıldığında İngiltere güçlü ekonomisi ve yüksek refahı ile öne çıkmaktadır. Bundan dolayıdır ki bir çok Türk İngiltere’ye yerleşip, burada yeni bir hayat kurmak istemektedir. Burada en önemli etken A+ seviyesinde İngilizce dil bilgisidir.
İngiltere'de Yaşam
Numbeo’da yer alan ve 14.07.2021 tarihinde erişilen verilere göre, İngiltere’nin kalabalık şehirlerindeki yaşam masrafları aşağıdaki listedeki gibidir. Kıyaslama yapabilmeniz için Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul’u da listeye ekledik. İngiltere’de iyi bir yaşam istiyorsanız iyi bir gelirinizin olması şarttır. Burada yaşayabilmeniz için aylık net gelirinizi belgelemeniz önemlidir. Özellikle Londra İstanbul’a kıyasla daha pahalıdır demek yanlış olmaz…

Yaşam masrafları

Şehir merkezinde bir odalı daire (aylık kira)

2 kişilik yemek (orta seviye restoran, üç çeşit)

Ulaşım (aylık kart)

İstanbul, Türkiye³

9.000 TRY (409 GBP)

300 TRY (13,85 GBP)

1000 TRY (45 GBP)

Londra, İngiltere⁴

1.656,90 GBP

60 GBP

158 GBP


İngiltere'de İş Kurmak

İngiltere pazarına girmek ve burada iş yapmak çok avantajlıdır. Avrupa’nın en büyük pazarlarından biri olduğu için yapılan her yatırım karşılığını çok rahat alır. Yine Numbeo’daki 2021 yarıyıl verilerine göre İngiltere yaşam masrafları açısından 139 ülke arasında 27. sırada yer almaktadır.¹

Dünya Mutluluk Raporu’nun 2018-2020 yılları ortalamasında ise 149 ülke arasında 17. sıradadır. Para birimi sterlindir. Ülkedeki bankalarda sterlin transferlerinizi ücretsiz veya düşük ücretlerle gerçekleştirmeniz mümkündür. Başka para birimlerinde işlem yaptığınızda geleneksel bankacılık masraflarına maruz kalabilirsiniz. Ülke, Brexit ile Avrupa Birliği’nden ayrıldığı için euro da bu para birimlerine dahildir. İş imkanları, yüksek eğitim oranı, yüksek yaşam kalitesi gibi sahip olduğu avantajlardan dolayı İngiltere’de yaşamak çok sayıda yabancı tarafından talep görmektedir. Özellikle Londra’da çok sayıda expat yaşamaktadır.

İngiltere hayat standartları OECD verilerine göre diğer ülkelere kıyasla birçok alanda ortalamanın üzerindedir. İngiltere’de yaşam koşulları bakımından önemli bir kriter olan barınma, kişilerin özel alanlarının bulunduğu, güvenli hissettiği ve aile kurabildiği alanları ifade etmektedir. İngiltere evlerinde ortalama olarak kişi başına iki oda düşmektedir ve aileler gelirlerinin yaklaşık %23’ünü barınma giderlerine harcamaktadır. Sağlık bakımından değerlendirme yapıldığında, İngiltere halkının %73’ünün sağlık durumunun iyi olduğu bilinmektedir. Birleşik Krallık’ta kadınlar ortalama 83, erkekler ise 79 yıl yaşamaktadır.

İngiltere'de Yaşam

Montenegro (Karadağ) İkinci Yuvanız!

Oturma Ve Çalışma İzni Alın, Montenegro (Karadağ) İkinci Yuvanız Olsun…

image destination

Momentum hizmetleri hakkında kafanıza takılan her konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hemen bilgilerinizi bırakın sizi arayalım.

İletişime Geç
Whatsapp Mesaj Gönder