M-omentum

İkinci Yuvanız!

Sadece 2700 €’ya Yurt Dışında Şirket Kurun + Oturma ve Çalışma izni alın.

Montenegro ve Avrupa Birliği

Montenegro (Karadağ), Avrupa Birliği’ne aday ülke konumundadır. Montenegro (Karadağ) 2006 yılında ülke olarak bağımsızlığını ilan edince tüm Avrupa Birliği ülkeleri Montenegro’yu tanıdı ve Montenegro’nun (Karadağ) Avrupa perspektifi tüm üye ülkeler tarafından Haziran 2006’da onaylandı.

Ocak 2007’de Bakanlıklar arası toplantılar hız kazandı ve aynı zamanda Avrupa Birliği Montenegro (Karadağ) ile yeni işbirliği kararnamesini kuruldan geçirdi. Montenegro (Karadağ), Stabilizasyon ve Ortaklık Anlaşmasını imzaladığında, Avrupa Birliği ile birleşmeyi kabul ettiğini ilan etti. Bu anlaşma 13 Kasım 2007’de tüm Montenegro (Karadağ) Parlamentosu tarafından kabul edildi. Avrupa Birliği ve Montenegro (Karadağ) arasındaki Vize Kolaylığı ve Kabul Anlaşması 1 Ocak 2008’de yürürlüğe girdi. 2009 Aralık itibari ile Montenegro (Karadağ) Vatandaşları toplamda 25 Schengen Bölgesi’ne vizesiz, Avrupa Birliği dışındaki İzlanda, Norveç ve İsviçre’ye de vizesiz girmektedirler. 2010 Aralık itibari ile Avrupa Birliği tarafından Montenegro’ya (Karadağ) ‘Onaylanmış Üye Ülke’ statüsü verilmiştir.

2017 Aralık tarihi itibari ile toplamda 35 Chapter’ın 30’u açılmıştır, bunlardan 3 adedi kapatılmıştır.

Kaynak: Eeas.europa.eu

Montenegro (Karadağ) İkinci Yuvanız!

Oturma Ve Çalışma İzni Alın, Montenegro (Karadağ) İkinci Yuvanız Olsun…

image destination

Momentum hizmetleri hakkında kafanıza takılan her konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hemen bilgilerinizi bırakın sizi arayalım.

İletişime Geç
Whatsapp Mesaj Gönder