M-omentum

İkinci Yuvanız!

Sadece 2700 €’ya Yurt Dışında Şirket Kurun + Oturma ve Çalışma izni alın.

Montenegro Oturma ve Çalışma İzni

Neden Şirket Kurmalıyım?

Avrupa Birliği'ne aday ülkelerden biri olan Montenegro (Karadağ) Türkiye’ye sadece 1 saat 10 dk uzaklıkta olup ekonomik olarakta hızla gelişmektedir. Dünya Bankasının hazırladığı ve 190 ülkedeki yatırım ortamının elverişliliğini ölçen “Doing Business 2017” raporunda Montenegro 42. sırada yer almaktadır. Yatırımcılara pek çok alanda fırsatlar sunan Montenegro ile Avrupa’ya açılabilir ve bu sayede vergisel avantajlardan da faydalanabilirsiniz. Ülkede kurumlar vergisi%9 ve gelir vergisi %9’dur.

Montenegro’da Momentum ile şirket kurulumu çok hızlı gerçekleşir ve şirket kurduğunuzda hemen banka hesaplarınız açılır ve dünyanın her yerine fatura kesebilirsiniz.

Böylece Avrupa’nın en küçük ve en güvenli olan AB’ye aday ülkesinde kendiniz ve aileniz için güvenli bir seçenek yaratabilirsiniz.

Şirketi kuracak olan Ana Başvuran’ın Pasaport resimli sayfa (Biyometrik) fotokopisi ve Noter onaylı ve apostilli tercümesi

En son mezun olduğu okul Üniversite ise; Diploma ve transkripti ve İngilizce apostilli tercümesi. Lise ve diğer okullar için; diploma ve Noter onaylı İngilizce apostilli tercümesi.

E-Devlet’ten de alınacak Adli Sicil Kaydı ve Noter onaylı İngilizce apostilli tercümesi.

Montenegro’da kurulacak şirketin ismi/Ana Faaliyet Alanı

01 İlk Görüşme

Sizinle İstanbul Caddebostan’daki ofisimizde görüşüyoruz, size uygun yol haritasını çıkarabilmek amaçlı size bedelsiz danışmanlık veriyoruz.

02 Evrakların Teslimi

Evraklarınızın bize teslimi ile birlikte, size bu hizmeti vereceğimizi taahhüt ettiğimiz avukatımız tarafından hazırlanmış sözleşmemizi imzalayarak teslim ediyor ve sürecinizi başlatıyoruz.

03 Şirket Tescili ve İzinlerin
Alınması

Şirketiniz 5-7 iş günü içinde tescil edildikten sonra oturma ve çalışma izinlerinizin alımı için sizi 2-3 günlüğüne Montenegro’ya davet ediyoruz. Sizi Podgorica havalimanında karşılıyoruz ve tüm süreçte Türkçe konuşan çalışma arkadaşımız ile size refakat ediyoruz.

 

Sonraki 2 hafta içinde de oturma ve çalışma izninizi alabilirsiniz. Şirketin CEO’su oturma ve çalışma izni aldığında eşi ve 18 yaşından küçük çocukları da oturma izni alırlar.

04 Şirketin Oturma ve Çalışma İzinlerinin Devamı

Şirketiniz kurulduktan, oturma ve çalışma izinleriniz alındıktan sonra size Mali Müşavir ve Muhasebe hizmetlerini düzenli her ay kesintisiz sunmaya devam ediyoruz.
 

Vatandaşlık Nedir?

Vatandaşlık bir devletin üyesi olmaktır. Bir bireyle, bir devlet arasında karşılıklı hak ve yükümlülüklere dayanan hukuki ilişkidir.

Vatandaşlığın kazanılması, doğum yerine, anne veya babanın tek tek veya birlikte tabiyetine veya daha değişik düzenlemelere bağlı olarak gerçekleşebilir.

Bir ülkenin vatandaşlığına sahip olduğunuzda, ülkeniz için, 18 yaşına bastığınızda oy kullanabilirsiniz.

Ülkeler başka ülke vatandaşlarına kolay kolay vatandaşlık hakkı vermezler. Piyasadaki programlar genel olarak ya oturma iznidir, geçici oturma iznidir, ya da belirli zaman sonra kalıcıya dönebilecek bir oturma iznidir.

Oturma İzni Nedir?

Bir ülkenin oturma iznine sahip olmak demek, o ülke sınırları içerisinde süresiz yaşayabilmek anlamına gelmektedir. Oturma izni ve vatandaşlık farklı terimlerdir. Oturma izni aldığınızda o ülke için oy kullanamazsınız, ikamet edebilirsiniz.

Montenegro’da şirket kurduğunuzda oturma ve çalışma izni alabilirsiniz. Ancak 10 yıl boyunca Montenegro’da yaşama sürecinden sonra vatandaşlık için başvurabilir duruma gelirsiniz.


Montenegro İkinci Yuvanız!

Oturma Çalışma İzni Alın, Montenegro İkinci Yuvanız Olsun…

image destination

Momentum hizmetleri hakkında aklınıza takılan her konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hemen bilgilerinizi bırakın sizi arayalım.

İletişime Geç
Whatsapp Mesaj Gönder